fbpx
Перший типовий випадок: ФОП – платник єдиного податку другої/третьої групи перевищив 1 млн. грн. У разі перевищення у календарному року обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Як визначається обсяг доходу ФОП – платників єдиного податку другої та третьої груп для визначення необхідності застосування РРО? Враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік. Обсяг доходу з метою застосування критерію (більш 1 000 000 гривень) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до п. 292. 1 ПКУ включаються до складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця. Коли потрібно почати застосовувати РРО? Застосування реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується у наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Приклад: Обсяг доходу ФОП – платника єдиного податку третьої групи у серпні 2017 перевищив 1 000 000 грн. Такий підприємець повинен був застосовувати РРО з 1 жовтня 2017 і застосовувати РРО у наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Таким чином, застосування реєстратора розрахункових операцій для зазначеного платника єдиного податку є обов’язковим при проведенні розрахунків за готівку також в 2018 році і в наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Питання: чи має право ФОП, що сплачує ЄП, застосовувати РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи? Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої групи та платники другої і третьої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. , мають право проводити розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій. Разом з тим не забороняється за рішенням такої особи використовувати РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи. При цьому платники єдиного податку зобов’язані вести облік доходів та витрат у відповідних книгах. ГУ ГФС в Черкаській області

За матеріалами ligazakon.ua